Concealer Hakkında İpuçları

Concealer

Concealer terimi, İngilizce "gizlemek" kelimesinden gelir ve "örtmek" gibi bir anlama kullanılır ve işlevi tam olarak budur. Kızarıklıkları, sivilceleri, yara izlerini ve ayrıca kırışıklıkları kolayca kapatır. Fondötende olduğu gibi concealer da renk, kendi cilt tonunuzdan mümkün olduğunca açık olmalıdır. Ürün çok koyu ise, cilt lekeleri ve kırışıklıkları azalmak yerine yoğunlaşacaktır. Concealer rengi çok açıksa, kısa sürede maske gibi görünebilir. Bu amaçla gün ışığında ve doğrudan yüzünüzde test etmelisiniz, elin üstü bunun için uygun değildir çünkü rengi yüzün teniyle tam olarak uyuşmaz.

CONCEALER UYGULAMASI NASIL DOĞRU YAPILIR?

Hazırlanışı : Concealerı uygulamadan önce cildi temizleyin, gündüz bakımı ve göz kremi kullanın. Her şey emildikten sonra, temeli uygulayın.

Düzeltici :Yukarıda bahsedildiği gibi yüzün farklı bölgeleri için Concealerlar bulunmaktadır. Önce koyu halkaları turuncu bir düzeltici ile kapatın, kırmızı sivilceler yeşil bir Concealer ile nötralize edilebilir.

Concealer uygulayın : Bundan sonra Concealer doğal cilt tonunda uygulanır. Göz altına, ucu aşağı bakacak şekilde ters üçgen şeklinde uygulanır. Bu aynı zamanda taze bir cilt verir.

Gereçler kullanın: Concealer uygulamanın en iyi yolu, bir aplikatör, bir fırça kullanmak ve ardından parmağınızla hafifçe vurmaktır. Vücut ısısı sayesinde ürün cilt ile daha iyi bütünleşir. Daima içten dışa doğru çalışın. Ürünü cilde sürmemek de önemlidir. Aksi halde kırışıklara hızla yerleşir.

Sürme : Sürdükten sonra Concealerın, kırışıklıkların içine sızmasını önlemek için göz çevresine daha sonra kozmetik bir mendil ile vurmalısınız.

CONCEALER UYGULAMAK İÇİN DAHA FAZLA İPUCU

Concealer gerçekten çok yönlüdür ve başka şekillerde de kullanılabilir. Bu hilelerle makyaj kusursuz hale gelir.

Fondöten olarak Concealer kullanın : Fondöteniniz bittiyse, bu acil durum çözümü yardımcı olacaktır. Günlük bakımınıza birkaç damla sıvı Concealer ekleyin.

Kaşları vurgulayın: Alt kaş boyunca Concealer uygulayın. Bu, kaşları görsel olarak kaldırır ve aynı zamanda bir vurgulayıcı görevi görür.

Daha dolgun dudaklar: Concealer ile dudaklarınızın dış kenarını çizin. Bu hem daha dolgun görünmelerini sağlar hem de rujun akmasını engeller. Dudakların ortasına biraz Concealer sürün, bu aynı zamanda daha dolgun bir görüntü sağlar.

Concealernızı sürüp sabitledikten sonra tabii ki makyajınızı her zamanki gibi tamamlayabilirsiniz.

Diğer Yazılar